ÄRA JÄTA OMA LAST AUTOSSE!

Youtube-ist jagatud lühifilmi lõik mille peale klikates jäin seda vaatama ja on sellest räägitud ka varem.. ,kuid minu süda ei saanud seda siin teieni mitte rääkimata jätta.
Palun ärge jätke oma lapsi autosse eriti sellise palava ilmaga..
Laske see lõunauinak lapsel ära teha või leidke keegi kes saab temaga olla sellel ajal kui teil tõesti on vaja seal poes ära käija. LAST AUTOSSE EI TOHI MINGIL JUHUL JÄTTA!
Pisarad silmas vaatasin selle video lõpuni ja mõtlesin kui palju lapsi küll on niimoodi jäetud autosse lihtsalt ”korraks” ära käimise põhimõttel.
Ei ole mingit korraks!

Igal suvel tehakse politseile väljakutseid, milles mööduja (JUST MÖÖDUJA) annab teada ,et kaubanduskeskuse parklas on päikese kätte jäetud auto ,kus nutab laps või on ebameeldivas olukorras lemmikloom. Kuigi võetakse ühendust sõidukiomanikuga , enamasti tõttab lapsevanem või lemmiklooma omanik olukorda päästma liiga hilja.

Eksperdid ütlevad ,et imikule võib palava ilmaga kuumenenud autosalongis viibimine muutuda ohtlikuks juba veerand tunni jooksul. Seega tuleb vältida selliseid olukordi kus tekib soov jätta laps autosse.
Isegi auto akende lahti jätmine ei leevenda olukorda.

Kujutate ette välja mõeldud on telefoni mobiilirakendus lapsevanematele mis annab märku ,et laps on üksi autosse jäetud ja auto hakkab üle kuumenema.

Lapsevanemad palun olge tähelepanelikumad ja ärge tehke selliseid vigu.
Üks kallis elu jääb sinu südamesse.
Süüdi saad olla vaid sina ise.

Comments

comments

7 Replies to “ÄRA JÄTA OMA LAST AUTOSSE!”

 1. see on niii kohutav ja kuigi ma olen tuhat korda vaadanud vaatan alati uuest, et endal see ka koljusse raiutud oleks. Vaadata kuidas väike rind enam ei kerki???
  Ma suren siia pisaratesse. Valus vaadata, aga kas õpib ka ometi keegi lõpuks?

 2. see on niii kohutav ja kuigi ma olen tuhat korda vaadanud vaatan alati uuest, et endal see ka koljusse raiutud oleks. Vaadata kuidas väike rind enam ei kerki???
  Ma suren siia pisaratesse. Valus vaadata, aga kas õpib ka ometi keegi lõpuks?

 3. On ja ma ei mõista kuidas inimesed saavad jätta kellegi autosse.. sest me ei räägi asjade unustamisest me räägime pisikesest lapsest kes jäetakse sinna.
  Südamest loodan ,et mõeldakse sellistele sündmustele ja asjaoludele.. mis siis kui juhtub….
  Kellele sellist südamevalu vaja ? Südamevalus ja süüdistades end ei suuda kuidagi elus edasi sammuda.

 4. Mu naaber jätab vahest lapse maja ette magama, aga ta teeb kaks esi ust lahti ja on seal ligidal mitte vahi toas. Õhk käib läbi ja auto on viludas. Aga päikse kätte jätta last no see inimene pole normaalne sellisel juhul. Mina ei jätaks elu sees last ÜKSI autosse, pigem kas jään ise temaga sinna kuni teine vanem käib poes ära või jääb teine vanem et ma käin poes ära ja kui ärkab tulevad poodi järgi. Mina olen oma lapsega lahutamatud ja mul ei ole südant et teda autosse jätta üksi. Ma panen vankri viludasse lapsega kui ta magab aga mõni jätab päikse kätte lapse ja tekitab veel termo efekti lisaks. Paljudele pole mõistusesse see jäänud. Kui ma ka peaks ta maja ette jätma autosse magama siis ma teen kindlasti 2-3 auto ust lahti et õhk liiguks ning oleks ise auto ligidal, kindlasti ei jätaks päikse kätte vaid viludasse kohta paneks auto. Aga poe parklasse ma teda kindlasti autosse ei jätaks elu ilmas ka mitte. Isegi mitte 1minutiks.

 5. Valus on mõelda jah ,et mõned inimesed lihtsalt unustavad ,minu mõistus ei võta . Kuidas sa said unustada lapse autosse?
  Kus on mõistust mõnel lihtsalt jätta väike laps sinna .
  Just! Minagi mäletan ,et kui mul oli laps veel üsna pisike siis kartsin seda vankrit õue jätta ja tekkisid igasugused mõtted.. Kuigi oli ta oma käruga täitsa maja seina ääres kus üldse päikest ei olnud , tekkisid pähe muud mured. Mis siis kui ärkab jne..
  Muretsesid ikka ja alatasa iga pisi asja pärast.

 6. Vaatasin ka video lõpuni ja pisarad tulid silma😭
  Lapsevanemana on eriti valus sellist videot vaadata või lugeda artikleid selliste juhtumite kohta.
  Loodan, et inimesed on muutunud targemaks ja ei jäta oma lapsi üksinda autosse, vahet ei ole, mis aastaaeg parajasti käes on.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.