Head lapsed, kasvavad… arvutita? | Info, kuidas last sõltuvusest priiks saada

Nutisõltuvus on hirmus asi. Eriti hirmus kui tegu on väiksemate lastega. Meie mure seisnes peamiselt selles, et laps ei tahagi leida muid tegevusi, sest tahvlid on ju ülekõige. Enamik lapsevanemaid on hädas, ning lapse arvutist eemale hoidmine on pidev kisa ja mure.

Küll ja küll märkad, et teised on õues ja hüppavad batuudil, sest teine vanem suudab nii hästi oma lapsi ohjeldada. Samas sinu lapsel voolavad pisarad mööda põski, sest ta ei saa nendega koos kaua mängida. Tülid tulevad kiiresti ja üle reageerimine sinna boonuseks. Jälle tahvel pihku ja mure just kui kaob. EI kao.

Kummaline on ka see, et tänapäeval peab vanem nii palju rõhutama teemasid seoses internetis passimisega. Lastel on tarvis just kui võõrutusravi. Lisaks käitumise muutumine, ükskõiksus, oma mina ja vihahood.

Ka see, palju me kontrollida saame tegevusi internetis? Kui palju head ja halba tema silmad näevad?
Kuidas see teda päev-päevalt mõjutab? Mismoodi ma teda kõige eest kaitsen?

Murdsin oma pead nende küsimustega päris palju. Proovisin ka tahvlit peita tema eest, laadijat mitte anda, paluda arvuti enda kätte, et teha pause, mis järel vastati kohutava kõrvulukustava kisa, ning vihapursetega. Ma tundsin, et see on koht, mille vastu ma vist ei saagi, ning heaga see mure lahendamine ei lõppegi.

Ühel päeval tuli tööl kolleegiga jutuks, et tema lastelgi olevat probleeme arvutites, tahvlites ja mobiiltelefonides passimisega.
Tema lapsed on aga üsna suured ja käivad lausa koolis. Kuid just ema suutis asja kontrolli alla saada ja lapsed on olukorraga harjunud. Nutimaailm on kontrolli all ja jääb rohkelt aega vabaaja tegevusteks, õppimiseks, ning muu reaalse maailma jaoks.

Küsisin ma vaid, et kuidas ta seda teeb? Kuidas ta suudab neid ohjes hoida?
Ma ei ole ju pidevalt kodus?

Tema vastas aga, et on olemas üks hea APP lastevanematele, et lastel on piiratud aeg päevas kasutada nutiseadmeid, ning see on neid väga palju aidanud.

 

Olin põnevil, sest ausalt ma ei osanud ise sellele kordagi tulla, et on midagi nii head ja kasulikku olemas!
Avasin lehekülje ja laadisin selle hea api alla, ning asusin meie telefone ja tahvleid ühendama. APP on inglise keelne, kuid üsna mõistetav. Kõik on üsna selgelt kirjas, et kuidas miski toimib.

Sina saad määrata aja millal on hommiku söögi aeg.
Määrata aja millal on lõuna.
Määrata, millal on muuks tegevusteks aeg.
Määrata õhtusöögi aja.
Määrata koolitööde tegemise aja.
Määrata uneaja…..
Ja seda kõike teeb üks ainus APP!

Lisaks annab app sulle teavitusi, kui laps midagi arvutisse alla laeb, ning enne mängima asumist küsib sinult üle, kas sina lubad seda mängu mängida.
Kui laps ei kuula sõna ja ei reageeri sinule, kui palud tal teha midagi, siis on võimalus vajutada enda telefonilt pausile ja kogu tema arvuti blokeerib ära kõik rakendused, interneti ja kõik-kõik muu.
Kui laps on nii suur, et oskab lugeda, siis saad sa anda talle ülesandeid läbi API. Nimelt peab laps näiteks ära koristama toa, ning boonuseks saab ta lisa 10/15 minutit interneti aega.

Tehnoloogia arvutab ka vanuse järgi ära aja, kui palju laps päeva jooksul arvutis kokku istuda tohib.
Sina vanemana näed ka seda, mida laps arvutis parajasti teeb. Just-just! Lausa minuti pealt.

PS! Kustutada seda programmi enda arvutist saab tema AINULT juhul, kui ta teab parooli, mille SINA oled sellele programmile sisestanud.

APPi ( LINK ) proovimisaeg tasuta on 1- kuu, ning edasine sõltub juba sinust.

Sina oled rahul, ning 1 kuu jooksul annab see app väga hea võimaluse nii sinule, kui lapsele. Kui app meeldib siis iga kuu kasutus maksab €3.39 , minu arvates seda pole palju, ning kui sul on siiski lapsel nutisõltuvus, siis tuleb sellega ühel hetkel tegeleda. Loomulikult ei saa iga vanem töölt kodu sõita, või kodus lapsel kannul käija. Inimlikumas võtmes, kui lapsed vaatavad õudsaid videosid, tulistamist, roppusi jne, on aeg midagi muuta. Meie proovime ja hetkel harjume! 🙂

Väike tutvustav video ka siia juurde:

 

 

Comments

comments

One Reply to “Head lapsed, kasvavad… arvutita? | Info, kuidas last sõltuvusest priiks saada”

  1. Oi see arvutisõltuvus on kole asi. Ma ise enda õe puhul sellega hädas. Oleks veel et poiss, aga ei. Tüdruk ja ikka samamoodi ninapidi arvutis kinni. Egas ta midagi tarka ka seal ei tee, istub Youtube’s ja mängib mingeid mänge. Kõik. Andsin nüüd talle ette, et valigu siit sihtkoht https://www.novatours.ee/viimased-kohad ja läheme reisile. Mina maksan kinni. Seda, et tuleb nutikraami vaba puhkus, veel talle öelnud ei ole.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.