Kas filtrite taha peituda on õige?

Tundsin juba pikalt, et peaksin sellest pisut rääkima aga miski tõrjub mind tagasi. Filtrid, nagu on moes öelda, vallutavad juba ammu maailma instagrammis. Aga kas ainult instagram on see kuhu filter peale visatakse, et elu näiliselt ilusam paistaks? Viimasel ajal surub see rõhk peale ka tegelikule elule ja üritatakse luua perfektset elu. Iga teine toob seda esile kas toidu või millegi muu näitamisega. Kuid on üks õhkõrn piir, millest väga ei soovita rääkida, vaid surutakse seda maha.
Kas see inimene suudaks muuta oma elu ilma instagrammita? Kas sul ikka on vaja kahte trenni päevas?
Mis muudab sind nii väga, et sa teed seda mida teised näitavad?

Ahaa, et vot näe 2-3L vett joob keegi päevas, MA PEAN KA! Pead?!  

Siin kohal ma rõhutangi vaid ja ainult neid kes tunnevad rõhku millelgi, et ise hakata proovima. Mitte neid, kes tahavad elada reaalselt terve elu mida peidavad #(trellid).

Seda toitumist on kuidagi nii hirmsasti peale surutud, et see on kohati ebameeldiv. Jah tõsi, toiduained pole samad mis ehk olid 2003 aastal või võrrelda nagu aega praegu vs 10-aastat tagasi. Aga teemad on nii suurelt õhus, just kui kõik mis praegu poes müügil asetseb, on hullem kui aastaid tagasi.

Kuidas see aga edasi läheb? Mida süüakse aastal 2020?

Meenuta korraks aega mil toitumisest väga nii suurelt ei räägitud. Vii end tagasi sinna hetke, kas sinu kaal või välimus häiris sind kuidagi tol ajahetkel? Sõid sa ainult värskeid puuvilju ja kana või jõid meeletult vett? Külastasid pidevalt jõusaali või tundsid, et ma pean sinna minema?

Ma tean küll! Mina unustasin end reaalselt toitumise koha pealt. Ehk jõudsingi vaid õhtusöögi ajaks tuppa, sest päev oli pidevalt tegevuses. Koguaeg olid muud mõtted, ideed, rõhk ja huvi uute asjade suhtes. Võrreldes praegusega ei meenu kordagi, et pidev teema oleks olnud toidu ümber. Ja keegi ei kurtnud ka! Ikka jah, kommid olid lemmikud ja väiksed keldripoed kutsusid sind lausa avastama igasugu uusi ahvatlusi aga sa ei pidanud kahetsema, kõik olid pidevas liikumises olenemata ilmast või olukorrast.

Mida ma tahaksin öelda on see, et need raamid mis on tekkinud ja need filtrid mida peale surutakse kõigile ei tohiks sundida kedagi olema keegi teine.

Tunned, et tahaksid liikuda? Liigu! 
Tunned, et tahad olla tervislik? Ole!
Tunned, et sul on magusaisu? Osta see komm ja ära tunne süümepiinu, sest kalorid on ületatud!
Tunned, et tahad olla aktiivne? Mine, jookse, tee trenni! Ainult ära lase kellelgi teisel kontrollida oma elu,

vaid sina motiveerid iseend!

Comments

comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.