Jälle kolite?! Kuhu siis?

Sa lugesid täiesti õigesti! I’m DONE, elu Viljandis õpetas mulle väga palju. Ma tean vaid seda öelda, et see ei ole minu linn ja minu süda ei kuulu siia. Elada tuleb ikka seal, kus sulle hingelt meeldib ja südames on soe tunne. Ma olen kolinud oma elus nüüdseks 4 korda. Mõni kolib mitukümmend korda ja ka siis ei leia seda keskteed. Mulle väga meeldis Tallinna melu aga tead kui see ei ole ainuüksi sinu valik siis täpselt nagu on minul Viljandiga on mehel Tallinnaga. Puslet ei saa kokku kui tükid ei sobitu.

Seega valituks sai TARTU. Miks Tartusse? Tartus on mälestused, perekond, mu parim sõbranna elab seal, keda ma kohtan kord aastas tavaliselt, ma tunnen Tartu linna just nagu oma kodulinna. Loomulikult on palju möödas aga sinna minnes on alati positiivne õhkkond. Meie suhe mehega sai alguse tegelikult Tartus, terve see esimene aasta mis meil oli, ei vahetaks seda mitte millegi vastu, see oli parim aeg. Suhte algfaas on alati kaunis, kui me räägime esimesest aastast aga need positiivsed hetked, soojad suveõhtud verandal, ehe rõõm pisaratega ja noh see kodutunne.

Kas teadsid algusest peale, et Viljandisse eluks ajaks elama ei jää? Jaa! See oli minu peas juba ajal mil ma Tallinnast Viljandisse kolisin. Teadsin, et tahan oma lapse Tartusse kooli saada ja igal juhul see oleks nii kujunenud.

Miks sulle Viljandi ei meeldi? Ma ei ütleks, et ei meeldi üldse. See pole minu linn, minu koht ja nagu väikelinnas ikka on ‘uus’ linnas, alatiseks võõras. Väikelinna elu on harjumatu neile, kes pole harjunud liigse tähelepanu või kasvõi sellega, et sa kohtad pidevalt kedagi ükstaspuha mis poodi sa lähed. Tallinnast tulles ma tundsin end päris halvasti ja nii oli väga-väga kaua.

Mis saab siis kui Tartu ei ole ikkagi see paik kus sa elada tahaksid? Ma ütleks pigem seda, et ma olen sellele mõelnud liiga palju ja väga palju. Kui ma väga tahaksin elada Tallinnas siis ma üritaks suhet ribadeks tõmmata ja ma ei tuleks ka kaaslasele vastu. Tartu oli lõppkokkuvõttes meie kompromiss, kuldne kesktee. Ma ei arva muidugi, et elu on sätitud kindlate otsuste põhjal, sest kunagi ei tea mis plaanid või võimalused elus ette hüppavad. Hetkel olen ma vägagi kindel Tartusse kolimises.

Kas Viljandisse jääb maha ka sõbrannasid? Jääb küll. Muidugi ma ei ole eriline sõbrannataja, sest pidevalt on muid tegemisi. Seega suuresti ma kuhugi ei kao, nagu ka siin kirjutame facebookis.

Kas laps teab, et kolite teise linna? Kas ta kurb ei ole? Laps küsib minult iga päev seda, et millal me emme kolime. Ta ootab seda hullumoodi ja suurem rõõm on see, et ta teab vaid kui lähedal Tartu Põlvale on. Ei ta ei ole kurb üldse.

Kas olete kooliks valmis sügisel? Eiiii 😀 . Ma ausalt pelgan seda teemat. Prints on endiselt püsimatu hing, täis energiat ja krutskeid. Kooliaeg tuleb ilmselt üsna keeruline.

Kas sa ripsmeid teed edasi Tartus? Ei tee. Lähen ristiinimese tööd tegema, sest tahan viia ellu oma eesmärke. Kahju on muidugi, kuid midagi ma maha ei müü (mõtlen tooteid mis ei aegu), jätkan uuesti tulevikus kindlasti
ja võistlused võtan ka ette.

Kas sulle meeldis ripsmetehnik olla? Jaa meeldis, väga! Mulle meeldib rahu ja vaikus, see on amet, milles ma sain olla mina, kontrollimas oma aega. Tehes ripsmeid hoidis ära igasugused mõtisklemised, kella vahtimised ja aja venimise. Minu jaoks tööpäevad lihtsalt lendasid ja kunagi polnud midagi vastumeelset.

Kolite üürikorterisse või ostsite korteri/maja? Me kolime minu vanemate juurde, ei ostnud kumbagi.

Millest selline otsus? Nii on meile hetkel parim lahendus ja võimalus ka raha kõrvale panna.

Kas te siis plaanite osta omale korteri/maja? Ütleksin selle peale:,,Kas see ei peaks olema siis mitte igaühe elu unistus?”

Kes teil kolida aitab?  Leidsime endale meelepärase hinnaga kolimisteenuse, kui oleme ära kolinud siis muljetan sellest.

Kas teil on uues linnas töökohad olemas? Tartu on täpselt see paik, kus on rohkem võimalusi kui Viljandis. Minul on pakkumised mida hetkel kaalutlen ja mehel on vaja selgusele jõuda, ning uurida veel üle. Seega võiks öelda, et meid mõlemaid ootab Tartus juba uus algus.

Kuhu laps läheb, kui te mõlemad töötate? Nii kaua kui mina veel ei ole tööl olen ma temaga kodune, pean silmas siis seda jooksvat Märtsi. Kui olen juba lepingule alla kirjutanud ja naasen tööle siis oleme arutlenud (mina oma vanaemaga), et saaks ta olla Põlvas aeg-ajalt. See on meil läbi arutletud teema ja kõigele oleme me mõelnud.

Kuidas sa kujutad enda elu ette 5-aasta pärast? See on nii pikk vahe, et praegust võrrelda viis aastat hiljem. Vau… . Ma ütlen nii palju ära, et tolleks hetkeks ma loodan, et me elame juba oma kodus. Ilmselt oleme ka väga-väga harjunud Tartuga ja mehel on kindlasti tolleks ajaks ka autojuhiload. That’s it!

Need on küsimused, mis on oodanud oma vastuseid, seoses siis Viljandist ära kolimisega. Kui kellelgi on midagi küsida või kirjutada mulle isiklikult siis võib seda julgelt teha siit sellest kastist ->

 

Comments

comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.