Kudumid poest või käsitsi?

 

Eile esimesed -6 külmakraadi ehmatasid meie perele küll paksemad sallid kaela ja kindad kätte. Alguses tundus kuidagi kummaline pista lapsele talvekombe selga ja saata ta lasteaia poole. Samas jällegi on see emade värk, et laps kindlalt ära ei külmuks ja käed oleks soojas.

Kuidas aga on lugu teie peres kudumitega?

Kas pigem ostaksite omale poest valmis kudumid või leiate aega ise? Ehk hoopis teeb seda mõni pereliige, ema või vanaema?

Meie peres on sellest küll pikk aeg möödas, kuid minu vanavanaemal oli kombeks alati kõigile erivärve sokke kududa. Tihti oligi nii, et külla minnes said endale kilekotis mitmeid paare pehmeid sokke ja kui oli parajasti suusatama või kelgutama minek siis just need südamega tehtud sokid ka jalga pistetud sai. Just nende sokkidega oli kindel, et külm õues ei hakka ja tagasi tuppa tulles ei olnud muret, et jalad oleksid niisked olnud.

Tean, et mõningatel puhkudel on teatud lõngad sellised karedad ja kohe tekib see tõrge, just kui enamik lõngad on sarnased. Tegelikult päris nii ei ole ja võib teisest väga pehme mütsi saada.

Aga kust soetada omale kodu hea hinnaga ja ilma suure otsimiseta erinevat värvi lõnga?

Inspiratsiooni leheks nimetaksin ma vahvat kohakest nimega DROPS !  Sul on tunne, et tahaksid midagi kududa aga ei tea kuidas või täpsemalt mida, siis seal lehel leiab ka videopõhiseid õpetusi või mustrinäiteid, mida ühel või teisel kudumil näha tahaksid.

Ning poed kust DROPS-i tooteid soetada saab on :  Tallinnas Head Lõngad (hetkel-30%), Käsitööait Pärnus, Dansem OÜ Narvas

Peale Drops lõngade võib praegu ka Soomes K-Citymarketis saada soodsalt NOVITA käsitöölõnga.

Eestis NOVITA knits poed: Domus Linum (Tallinn) , Elva Kaubanduskeskuses, Käsitööait (Pärnu), Viljandi Maksimarket Ja veel kõikjal mujal üle eesti! Neil on tulnud uusi ja huvitavaid lõngu müüki ja samuti leiab ka soodsaid valikuid.
Huvitav kudumistuba, millega on võimalik liituda ja ehk leida tee kudumitesse või oma uue hobini.

Mujal maailmas : Inglismaal, Sydenham Industrial Estate, võimalus erinevaid kangaid leida WOOL warehouse-ist.
Saab tellida ka Eesti! Ehkki variandina, kui otsida midagi mida just siin ei ole.

Mõnus kudumite hooaeg on käes ja kellel on aega või tahet siis ükski kudum ei jää millegi varju. 🙂

Comments

comments

2 Replies to “Kudumid poest või käsitsi?”

  1. Mina kookisin täna oma talvejope kapist välja, sest parkaga enam väljas käia ei kannata, ise veel eile mõtlesin, et ei tea, kas on liiga imelik kui ma endale talvejope selga tõmban 😀 Villased sokid ja kindad saan alati igal aastal vanaemalt, puhas käsitöö. Ostan endale lõnga, viin vanaemale ja räägin oma soovidest. Eelmine aasta tahtsin endale triibulisi käpikuid, nagu mesilased, sain ka 😀

    1. Ja täna on lumi maas 😀 Oii ma kujutan täitsa ette neid triibulisi käpikuid! Nii vinge! 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.