Kui vale on elada hirmus ja mõelda noorelt oma tulevikule

NB! – Kõik mis siit kirjast tuleb mitte võtta südamesse või alustada argumenti seoses teemal kui õigesti või valesti arvan mina või kuidas on kõik see õigem need sõnad ritta seada. Mida teab meedia, keda rahastab keegi kolmas ja kui kindlasti jõuab kõik meieni või üldse ei jõua.  Jätan oma arvamuse lihtsalt kui mõtte pilvena siia ja ma ei soovi alustada kellegi õigeks mõistmise või vale arvamisega. 

Alustan sellega, et kuupäev 13.11.15 on nüüdseks surmani meil meeles. Kahjuks ei saa ma nõustuda ütlustega, et :,,Seda ei oleks juhtunud või et see juhtus tänu rahastustele jne.”
Olgem ausad selliseid terrori rünnakuid meie läheduses ei ole toimunud ja see on ebareaalne, et see üldse toimus. Tegelikult samas ka ei ole, sest me ise ju lasime riikidesse laiali ”lõvisid”, et neid siin nii öelda kodustada ja ära muretse kallis naaber, see lõvi ei söö sind ära. Proovi järgi ja tassi endale üks loomaaia lõvi koju, jääd ellu? Mina ei ole usaldanud neid tõmmusid kunagi ja ei loe mulle see tõestamine, et näed 1-2 neist on tublid ja korralikud, kui kolmas haarab selja tagant AK-47 ja laseb maha ka enda semud. Uudiseid lugedes ma olin kindel, et selle plaanitud mõrva taga peitus ka pagulane. Mis nüüd siis järgmiseks? Pariisi on ähvardatud veel ja nad ei jää oma plaanidega vaikseks. Meie aina laseme neid hulle siia juurde ja siis täname keda? Süüdistame keda? ÕIGUSTAME NEID?
Keda me neist õigustada saame, kumb Muhamed sinu arvates see hea tahtlik on ja kristlikuks hakkab? Või loobub sellest, et naised on nende riigis l*bud ja kus on see suurem kivi või relv, et olla Allah-i kummardaja. Isegi nende endi lastele on tehtud ajupesu sünnist saadik, neid harjutatakse olema lõvid puuris ja tapma reaalselt inimesi. Delfi kommenteerija kirjutab enda nähtu põhjal oma arvamuse. Mida me siin õieti arvame?!?! Mida me üldse jahume sellest kõigest, kui see ei päästa kedagi või ei muuda olematuks sissetungijate numbreid. Hirm ei ole mitte ainult sinul, vaid ka sinu lapsel. See on ebanormaalne, kui inimesed kirjutavad, et nad söövad hirmust tablette ja ei julge isegi kodust välja astuda mõttega, et nad ehk kunagi enam kodu ei jõua. Sa ei tea kas sa kaod kuskile ära või sured teatris. Miks peab noor inimene mõtlema sellise lolluse peale või üldse elama sellises paganama hirmus. Mis maailm see selline on kus inimese mõistus on veel lollim, kui loomal endal?
,,Mille järgi me siis elama peaksime?”- Küsivad kõik värisedes.  Vanga ennustuste, uudiste, selgeltnägijate, riigipea twitteri nähtul või delfi kommenteerijate näol?
Mitte keegi ei tea mitte midagi. Mitte keegi ei ole targem, et öelda mis nüüd järgmiseks.
Mitte keegi ei saa päästa meid sellisest situatsioonist, kus oleme hetkel ja nüüd. Me saame ainult loota ja mõelda, et ehk ei tule järgmisi terrori rünnakuid. Ehk need hullud lasevad end üksteist maha.
Miks inimesed vahetasid oma profiilipildid ümber pariisi lipuvärvidesse?
Kaastunde avaldusest ja suurest hirmust. Pariisi pindala on 105,4 km² , seal elab kokku inimesi 2 240 621 ( aastast 2012). Võrdle seda suurust nüüd meie pisikese eestiga. LOOMULIKULT MEIL ON HIRM! Kuskil vaatasin videot, kus on pildid ISIS-e liikmetest relvadega ja teisalt põgenik koolikoti ja tavalise inimese riietusega, nende dokumente on ju võimatu jälgida, kui nad isegi ei tea mis nende õige nimi, vanus ja elukoht on.  Vale on kiskuda oma vahel mille eest või mille pärast. ,,Ennist kartsime venelasi, nüüdseks on hirm sõna otseses mõttes hullude ees!”
Mida sa teed hiljem, kui kogu maailm jookseb turvalisse paika, mida enam pole? Ütled oma sõbrale läbi facebooki, et anna andeks, olin liiga skeptiline selles osas. Me näeme neid asju telekast veel hetkel aga kuniks toimub see pauk meie akna all ei ole enam sõnu vaid lõplik vaikus.
SÜDAMEST LOODAN, et kõik see on halb uni ja ükski ennustus või arvamus ei lähe täide.

VIDEO: 

Oleme südames teiega Pariis. 
Kui sinul on midagi öelda veel selle kõige osas ja tahaksid miskit lisada minu segasesse kirjutamisse mis mind valdas sellel hetkel, siis ära jäta neid lausumata. Seda ei saanud kirjutada ilma emotsioonideta. PRAY FOR PARIS!

Comments

comments

4 Replies to “Kui vale on elada hirmus ja mõelda noorelt oma tulevikule”

 1. Ma julgen sulle siin kohal natuke vastu vaielda sest pagulane ei võrdu kohe kuidagi terroristiga. Jah, nad on väga teistsuguse mõttemaailmaga ja osad neist võivad olla kriminaalid, kuid mitte terroristid.
  Fakt on see, et enamus "pagulastest" pole mitte reaalselt abi vajavad inimesed sõjakoldest vaid suures enamuses noored mehed, kes tulevad euroopasse head elu nautima ning inimesi ära kasutama. Nad petavad seal kus võimalik, see on nende loomuses kinni. Nende jaoks aga ei võrdu kõik naised l*budega vaid nende jaoks on need naised väärtusetud, kes ennast paljastavad. Ja koraan seda ei käsi vaid nende enda mingi haige mõttemaailma vili on see, et "väärtusetuid naisi peabki vägistama". Oma naisi väärtustavad ja hoiavad nad aga väga. Selles osas oleks meie oma meestel ikka väga palju õppida. Moslemi naised ei pea tööl käima vaid nende ülesanne on kodu hoida ja lapsi kasvatada, samal ajal kui mees tervet pere üleval peab. Ei ole midagi sellist, et mees istub perset laiaks, kaanib aina õlut alla ning vahepeal annab naisele tou, kui see talle piisavalt kiirelt snäkke ette ei too.

  Aga terroristid on välja õpetatud tegelased, kes planeerivaid selliseid rünnakuid pikalt ette, mitte ei tegutse lampi hetke ajel. Need ISIS-e elajad lihtsalt on ennast põgenike sekka vaikselt sisse sulandanud ja sa ei teagi iial, kes on nüüd see pagulane ning kes nende seas see terrorist. Ühesuguse väljanägemisega kõik ja otsa ette pole kellelgi kirjutatud "Terrorist".

  Ma ei ole nende mugavuspagulaste poolt, kurat töötagu ennast ise üles, mitte ärgu tulgu ja nõutku. Aga neid laste ja naistega perekondi aitaks ma küll, kes tõepoolest sõjakoldes oma elu eest võitlevad. Neil pole aga rahagi, et sealt tulema saada. EL peaks oma rahadega hoopis need pered sealt ära tooma ning neid aitama.

 2. Seal samas ei ole ka kõik Eesti mehed õlut rüüpavad sead. Moslemite puhul on kriteeriumid karmimad, peale 1 naise ja pere on neil ehk veel 10 naist, kui ülal pidada jaksab. Kuid mina ei pea seda õigeks. Pealegi on meie Eesti naistel võimalus olla iseseisev. Moslemite naistel ei ole kunagi võimalust otsuseid vastu võtta või üldse oma sõna maksma panna, võetakse sind kui kodu abilist sisuliselt. See on nende komme ja seadus mis meie omaga ei saa kunagi omaks võetud. Meie naised ei taha olla ega elada teises sajandis, kus kästi rääkida siis kui see puudutas toidu tegemist, laste kasvatust või kodu koristust.
  Ja pagulaste suhtes ma siiski ei suuda olla tolerantne. Noored 18-30 ringis mehed põgenevad ilma oma kalli perekonnata siia ja siis on neil järsku täiesti suva oma naistest, ning lastest. Oleks kusagil mingi teine näide, et ei temal oli oma naine ja lapsed kaasas või okei tema suguvõsa ei pidanud vastu sõjakoldes. Ei pole sellist väidet, sest enamik on millegi pärast need härrad kes huvituvad ainult mugavustsoonist ja siin Eestis hakkavad asendama meie õlut rüüpavaid mehi, kellel hakkab olema 10 naist ja merevaatega korter. Nii hakkab nende elu siin õitsema ja meie väiksest Eestist ei jää miskit enam järele. Lõpuks siis terrorism otsa liita siia kõigele ja me jõuame siiski ringiga selle juurde mida ma ikkagi arvan neist paraku.
  Tänan Sigrid Roosimägi, et võtsid sõna selles valdkonnas.

 3. Tundub nii, et sul isiklik kokkupuude Moslemitega puudub ning seetõttu võtad sõna selle koha pealt, millest sa tegelikult ei tea (vaid uudiste põhjal selliseid järeldusi teha ei saa). Nii nagu kõiki eestlaseid ei saa ühte patta panna, ei saa ühte patta panna ka kõiki Moslemeid. Kõik mehed ei ole eestis sead, kuid väga suurt protsent siiski on. Ei pea Moslemid korraga kümmet naist ning ei pea naist ka orjana. Debiilikuid on iga rahvuse seas ja see, et osad neist on imbetsillid, ei anna põhjust kõiki ühte patta panna.
  Ja neist praegustest tolgustest ei tasu rääkida, kes siia hea elu peale üritavad tulla. Nad loodavadki siin pudrumägesid ja piimajõgesid kohata aga ei saa aru, et nad on oma riigis mitmeid kordi rikkamad ja paremas seisus, kui euroopas. Paljud neist ei omagi veel naist ega lapsi, nende rahva seas ei ole tavaks väga noorelt kohe ühte heita ning lapsi saada.

  Sa oled väga negatiivselt hetkel meelestatud ja ei suuda üldse aru saada reaalsest olukorrast ning asud ka minu suhtes ründepositsioonile. Ma tõepoolest ei ole üldse nõus nende "pagulaste" sisse toomisega Eestisse või Euroopasse. Ja ma ei ole hirmus pagulaste pooldaja. Lihtsalt mulle ei meeldi, kui osade sitakottide põhjal tehakse otsus kõikide moslemite suhtes. Küll aga peaksin ma õigeks seda, kui euroopa liit aitaks reaalselt abi vajavaid peresid, kes lastega koos sõjapiirkonnas üritavad ellu jääda. Kõik põgenikud pannakse ühte potti ja öeldaksegi, et kõik pagulased on elajad ja tuleks maamunalt ära hävitada. Samahästi võib paljude eestlaste põhjal öelda, et Eestlane on joodikust laiskvorst ja ei kõlba karuperse ka. Kuidas sulle selline üldistus meeldiks? 🙂

  Praegu oleme me kõik hirmul ja segaduses, kuid see ei anna põhjust jällegi valimatult ühte rahvust maha tegema hakata. Need pagulased ei tahagi eestisse tulla ja jääda, vaid nende eesmärk on lõpuks ikka heaoluriikidesse jõuda, ehk siis eelkõige näiteks Saksamaale, Inglismaale või Rootsi ennast sisse seada. Eesti ühiskond on vaene ja siin ei tolereerita neid pagulasi niivõinaa, seega ei usu mina seda, et pagulased Eesti üle tahaks võtta. Terroristid ründavad ka suurlinnasid, mitte väikest Eestit, mis on nende jaoks täiesti mõttetu riik. Hirmul on suured silmad aga ei tasu hakata endale ette ka kujutama. Kutsud oma negatiivsusega ise halba kohale.

 4. Kahjuks mul on kogemused olemas nendega ja need kogemused ei ole positiivsed olnud. Terroriste ei huvita tegelikult miskit, kui ainult veresaun ja nende ideaalis oleks maailm ainult nemad või üldse mitte kui midagi. Võtaksid ette kõik riigid, et järgi ei jääks midagi ja seda nad on ka edasi sõnastanud ühes videos. Pagulased, kes pole küll terroristid vaid põgenikud küll jooksevad selle eest laiali aga seal samas terrorist, ei vali kas tegemist oli tema riigi vennaga või pereliikmega. Olgugi, et meie Eesti isad ja mehed on erinevad, ei kimbuta neid üks loll usk ja päris tapamajaks lugu ka ei kujuneks. Meedia mind ei mõjutanudki nii, kui moslemite isiklik kokku puude. Meie kardame, sest hirm on ebaloomulik aga nemad kardavad, sest seal ei valita kelle pihta kuul lendama hakkab. Selle pagulase ja terrorismi teema valdkonnas ma ei soovinud pikalt sõna võtta, kuid kogu see info mis minule on räägitud otse ei ole ilus ja ka nende ''hea'' tuju võib väga vägivaldseks kiskuda. Pariisi uudis mõjutas mind ja tuletas meelde seda kogu vestlust, ning kõik see siia teksti laiali valgus. Ma tean millest ma räägin, me kõik teame mida kardame. Loodame aga parimat ja sõjad võiksid jääda minevikku, asendudes rääkimisega. Kindlasti laheneksid paljudki probleemid, kui oleks inimlik kõigile rääkimine, mitte relv.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.