Nagu Toots kooliajal – probleemid lapsega

PILT: Postimehest

Nägin täna hommikul just kedagi kes vihjas lapsevanematele oma blogis, et räägib 2-6 aastaste kõne arengust. Samas on nii vahva, et tehakse neid postitusi seoses lastega, ning aidatakse ka lapsevanemal mõista oma lapse isiksusi ja omadusi.  Seal samas tunnen mina, et tahaksin hoopis abi seoses lapse käitumismustritelt. Arvasin pikalt, et meie Põlva lasteaia probleemid olid seoses minu tööga ja see mõjus temale raskelt. Nüüd oleme iga päev koos, küll teises linnas ja hoopis rahulikumas keskkonnas kus õpetajad proovivad ka omalt poolt kaasa aidata samade reeglite ja juhenditega.
Kuni eilseni ma pidasin probleemiks seda, et tal on stress ilmselt sellest kolimisest ja see on põhjus miks lasteaias igal õhtul saad teada mis siis täna juhtus. Mõtlen jällegi, ehk ongi poisid sellised.
Pärast Viljandisse kolimist olen ma igal hommikul lasteaeda minnes kodust saadik korrutanud:,, Palun ole täna tubli poiss ja ära tee lollusi, muidu ei saa multikaid, tahvelarvutit…..”.
Ma räägin seda iga hommik aga iga õhtu on tema vastus:,, Hästi läks! Ei teinud lollusi, aga tema ütles mulle seda…”.
On öeldud jubedaid sõnu missuguseks võib sinu laps kasvada ja on kindel, et sellest kasvab pätt.
Teisalt võrreldud nagu kooli Tootsi, kes ainult lollusi tegi.

Teisalt on toodud välja see, et ehk mina kujutan ette vaid ja tegelikult ei olegi asi nii hull.
Kui poleks hull kas siis teisele rusikaga löömine on okei?
Või mööda minnes teise lükkamine (niisama lihtsalt tuleb tuju ja ma lükkan pikali teise).

Kolmandaks võrreldakse kodust käitumist. Kuid mis saab olla vanaema ja vanaisa koduses käitumises vägivaldset, kui nad on maailma rahulikumad inimesed maailmas ja lapsel on 8 tuba kus joosta, ilusad puhtad ja triigitud riided, soe toit laual, mänguasju terve rõdu, oma liivakast, 2 jalgratast, batuut, 1 neljajalgne sõber, oma aia viljad laual ja maailma parimad vanavanemad ja vanemad. Miks ma räägin sellest mis oli seal, sest ta on olnud väga kaua vanaema ja vanaisaga.
Meiega on ta nüüd olnud rohkem ja muidugi on meil reeglid mida seal ei ole.
Söögiaeg on laua taga ja multikaid ei vaata terve päev või tahvelarvutis me ei ole nii kaua.
Joonistame, käime väljas ja teeme kõike koos kuid ikka läbi hirmu, et äkki ta jälle teeb midagi või ütleb midagi mida ei tohi.

Siis rääkides sellest mida laps mängib tahvelarvutis, ehk on seal midagi vägivaldset?

Ta mängib ainult Minionsi mängu ja seda kui ainult saaks siis hommikust õhtuni välja.
Ehk hüppab üle kõikidest takistustest ja korjab banaane.

Multikatest vaatab:
Lego-Ninjago midagi sellist

MY LITTLE PONY – Isegi poistele meeldib 😀

Hirmus Henri

VAMPIIRIKÜTT MONA

MASHA JA KARU

PÕRSAS PEPPA

Olen täiesti mures ja ei poolda kuidagi seda hirmutamismeetodit mis muidu vanal ajal kombeks oli.
Seal samas rääkides ta kuulab väga ilusti ja teab ka seda mida ta valesti teeb. Vabandused tulevad väga ruttu aga 5-minutit hiljem ta teeb taaskord sama ja see on olnud juba väga pikka aega.
Ma loodan, et talle ei ole vaja mingeid ravimeid, ning ta on ju siiski normaalne laps mitte väike deemon teiste silmis. 🙁
Otsustasime murega pöörduda ka psühholoogi poole ja neljapäeval on siis meie esimene visiit ainult, et vaid meie mehega viibime seal. (Esmasel korral tutvutakse ilma lapseta olukorraga ja põhiviga on ikka vanemates).

Comments

comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.