Ma kuulun tööinimeste sekka

UPDATE! Ma olen nüüd kontorimutt! 🙂

Tähendab, ma tegin algust 2. aprill ja ütleme nii, et hakkab vaikselt käppa saama teine. Ehk ei ole küll veel nii väle klaviatuuri klõbistaja, kuid võrreldes esimese päevaga võiks ma öelda, et kena 3x kiirem. Ma peamiselt tegelen nimekirjadega, ning edastan neid vastavatele meilidele. Peamiselt on seotud nimekirjad inimestega, kes teevad laevareise. Näiteks rühm soomlasi registreerib end ja mina sisestan nende nimed vastavasse programmi. Tähtis on kiirus ja et nimi ei läheks kuidagi sassi.
Kunagi mõtlesin küll, kui laeval ise töötasin, et küll nendel kontori naistel on hea, pole ühtki öötööd või muret meeletu rahvahulgaga. Ei teagi, kas see salasoov täitus tänu sellele mõttele või see oleks nagunii sedasi kulgenud, vot ei tea.

Samas on see kõik nii põnev, uus ja mulle tõesti meeldib. See ongi peamine!

Mees ajab veel oma paberimajandust, et Soome saada on vaja dokumendid korda ajada. Kuigi päris esmakordne see ei ole tema jaoks, meie suhte alguses oli ta samuti Soomes. Talle endale meeldis seal, kuid too firma läks paraku pankrotti ja ta tuli Eesti. Mäletan, et esimesed kuud ta ütles, et on nii suur vahe võrreldes eesti ja soome palgal. Esimene palgapäev tegi teda reaalselt kurvaks. Ja hiljem ta lihtsalt meenutas seda, et kuidas ikka ostis poest toiduaineid, isegi hindu ei jälginud, ehk ei teinud ka välja summast, mis kassa arvutilt peegeldus. Nii muretu ja kindel. Siis muidugi ei olnud meil näiteks autot või üürikorterit, me lihtsalt olime ja puhkasime. Mina koolist, tema lihtsalt oli 1 – kuu puhkusel Eestis.

Loen aeg-ajalt, kui võimalust on, Mihkel Raua raamatut, seda kiidetud: ,,Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda.” Praegu ütleks, et väga hea raamat on! Rohkem ma lisada ei saa, sest ma ei ole veel lõpuni jõudnud.
Mehele lugesin ka mõningaid lõike ette, ütles muhedalt, et:,, Mihkel ju muidu päris ülbe, poleks temast kõike sellist oodanudki.”
Raamatu põhjal võiks öelda, et see ongi inimene ja tema isiksus, see mida ja milliseks kujundab inimese meedia on natuke kurb. Enamik meist järeldamegi meedia põhjal arvamuse kellestki, sest nii on lihtsam. Nii on usutavam.

Lisaks meedia kajastustele on ikka kurbust ka, kuidagi lihtsalt ei suuda siiani uskuda, et kodutunde saatejuhti enam ei ole.
Sellest on nii palju juttu, pilte, videosid. Inimesed kirjutavad kõikjale:,,Sügav kaastunne.”
Uudised ketravad seda sama traagilist sündmust uuesti ja uuesti, otsivad juhtlõngu ja põhjuseid, kuid enam ei ole lahendusi. On ainult lein. Ma võiks öelda, et iga 5-s postitus facebookis on seotud just temaga. Vot nii südames on ta meie kõigi jaoks.

Nüüd on ka minu sõnad läinud.

 

Comments

comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.