Kui puhas on sinu üürikorter?

Üürikorter on ikka üürikorter, kuid paljud meist saavad täiesti puhtana ja kaunina uue korteri võtmed kätte?
Ma pean mainima, et igas üürikorteris mis mina olnud olen, ei ole olnud üdini puhas ja läikiv seisukord. Ehk olen ma ka ise selline tolmu näpuga tagaajaja aga samas teisalt naine ‘ah koristaks homme’, vot ei teagi. Küll aga peale sisse kolimist või välja kolimist on puhtus number 1. Halb on endal kolida sisse ja hakata koheselt küürima nagu hull, kui saaks hoopis juba riideid kappi sättida või mööblit paigutada. Teisalt näitab see minu meelest ülesse austust ja viisakust. Et vot palun siin on võtmed ja puhas kaunis kodu. Meeldiv puhtus, kena korter, annab sellele inimesele võimaluse nimetada uut pesa oma koduks.

Kas puhastamiseks on alati tarvis kõige kallimat kraami?
Mina näiteks panustasin kõige enam lappidele, klaasipesuvedelikule, äädikale, nõudepesuvahendile ja hästi tuntud kodukraamile, nimega sooda.
Loomulikult värske lõhna saamiseks võiks veel kasutada tavalist sidrunit.

Mis on esimesed silma jäävad kohad korteris?

Võtaksin need ette punktide järgi:

 • ESIK

Seal on esimene ülevaade kogu korterile, põrandale ja küllap heledale värvitud seinale.
Esik on esmamulje kaugelt korterist ja sinust, kui korteri kasutajast.  Seal lävel seistes tunneb iga külaline kodu omapärast lõhna ja märkab end peeglist.
Peeglite puhastuseks kasutasin mina Vetro Spray (KIILTO) klaasipesuvahendit ja kiudlappi. Pean nentima, et ühtki sinist ranti ei jäänud ja ma olen rahul sellega. Toode ei ole ka kallis, ning teeb oma tööd täpselt nii nagu peab.

 • AKNAD

Aken on number kaks osa korterist. Mida avaram on korter, seda rohkem on energiat igapäevasteks toimetusteks. Kardinad aga akende ees lisavad kodule hubase väljanägemise. Mida suuremad on aga aknad on enam olulisem rõhutada akende puhtusele, ning aknalaudadele. Niiskematel perioodidel jälgida, et korteris õhk liiguks ja vajadusel tuulutada.

 • WC

Nali naljaks, kuid tualett on koht, mida ei külasta ainult üks pere, vaid ka külalised. Tualett peegeldab sinu puhtust enim, ning sealne aroom on väga oluline. Ei taha ju, et külaline või pereliige nina või silmad kinni seda ruumi külastaks. Äravool ja puhtus kraanikausis, ning jah ka ümbert või tagant peidust, näitab väga palju. Sama kehtib ka wc poti ja dušinurga kohta. On oluline, et see ruum ei ole eemaletõukav, ning kõik toimetused mida seal ruumis tehakse, ei piirdu ainult 3 minutiga. 😀
Mina usun, et pindade puhastusel aitab väga hästi nõudepesuvahend, äädikas ja sooda pasta segu. Kui on olemas vana hambahari või mõni teist sorti hari, siis see aitab kõik ebameeldiva ära puhastada. Ja lõpus tuleb mängu sidrun. Tualett on selline koht, kus kindlasti peaks olema mingi lõhn, arvan, et ei ole vaja alati igal pool keemiat kasutada ja üks päris sidrun lõhnab tugevamalt ja värskemalt.

 • KÖÖK

Pilk köögile suunab alati mind vaatama pliiti ja ahju. Miks? Kuna neid kasutatakse kõige rohkem ja see milline on ahjusisu või ahjuklaas on kõige keerulisemalt puhastatavad pinnad. Siin kohal aitab just see nõudepesuvahend+äädikas+sooda ja hea svamm. Nendin tähelepanu ahju klaasile, mis jääb kahe klaasi vahele. See võib vahest rikkuda kogu köögi mulje.
Sealt edasi pilk pliidile, et silma ei jääks poti kõrbenud randid või veel enam rasvane pliit. Süüa tehes on alati ka oluline jälgida milline on pliidi/kraanikausi tagune sein. Hea, kui see on klaasist! Paratamatus on see, et õli pritsmed on seinal või mõne muu toidu jäägid, selleks on samuti sooda pasta hea võimalus, vahest aitab veel lisaks kuumem vesi.  Järgmine osa on pinnad, ning kraanikauss. Kraanikauss näeb üldiselt kõike vist, ning see õhkab täpselt nii hästi kui kenasti osatakse sellega ümber käija. Sidrun, sidrun ja veel kord sidrun. Kõige olulisem on kraanikaussi pesta, just, nagu nõusid! Millal sina viimati kraanikaussi pesid?

 • MAGAMISTUBA

See on tuba kus on privaatsus, tuba mis on sinu nägu, ning paik kuhu end peita kogu maailma murede eest. Kõige armsam paik, kus puhata end välja ja lülitada end kõigest muust ära. Põrandad on esimene pilk, et kusagil tolmurulle ei lendaks.


Mina tegin põrandapesuvedeliku jällegi heast nõudepesuvedelikust, veest ja üks hea sidrun annab värskema lõhna taaskord.
Teine punkt on kardinad, sest see annab privaatsuse ja pehmuse magamistuppa. Sein! Kui see on valge siis jääb see silma, hoia seda meeles. Tolm kapil, aknalaudadel ja radikatel. Just! Ka radikad on ühed tolmukogujad. Magamistuba on paik mis vajaks vahest tuulutust, sest kuidas muidu kõige paremad unenäod sinuni tulevad. Aroom, mis seal toas olla võiks eelistatult, arvan mina, et vanilli ekstrakt/küünal teeb oma töö väga hästi ära. Loomulikult peegelkapid või peeglid, mis magamistoas on koguvad palju sõrmejälgi, ning on tähtis hoida seda läikivana. Õige lapp, ning vahend ei jäta siniseid triipe!

*VETRO SPRAY*

 

Loomulikult, ei käi see kõik ainult üürikorteri pihta, ning on arusaadav ka see, et me oleme erinevad ja sinu arusaamised puhtusest võivad hoopis teist rada minna. Me oleme ju erinevad persoonid, ning iga kodu on peremehe nägu. Kuna käes on varsti ka kevad, ma loodan, siis on hea võtta aeg maha kodus kevad koristuseks. Uued vaated, muudatused kodus, mõni uus mööbliese või hoopis vanast uus, annab kodus alati uue hingamise, ning aitab luua häid energiaid.

Comments

comments

2 Replies to “Kui puhas on sinu üürikorter?”

 1. kraanikaussi pesen ma igapäevaselt ja mônikord mitu korda päevas (olenevalt vajadusest), samuti olen puhtuse armastaja, kahjuks selle pere ainus 😂 st, et ma pesen põrandaid igapäev, aga juhtub ikka päevi, kus kõik pole laitmatult nii korras kui tahaks, sest ülejäänud pereliikmed teevad oma töö ja ma ei jõua neil järel käia 😀

  aga olen sinuga niiii nôus!

  1. Jaaa! Eriti kui nõudepesu käib käsitsi ja pereliikmeid on rohkem. Pluss nädalavahetused ja lõunasöögid kodus.
   We women’s do what we have to do! 😀

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.